زنجبیل می تواند دردهای عضلانی ناشی از ورزش زیاد را كاهش دهد.متخصصان با مطلاعه روی 74 فرد بالغ و تاثیر مصرف زنجبیل روی انها به نتایج فوق دست یافته اند. شركت كنندگان در این آزمایش به دو گروه تقسیم شدند.. به نیمی از آنها یك دارونما و به نیمی دیگر روزانه چند گرم زنجبیل داده شد.هر دو گروه مدت 11 روز تحت مطالعه قرار داشتند.در پایان بررسی ها معلوم شدگروهی كه از دارونما استفاده كرده بودند پس از انجام تمرینات ورزشی سنگین 25 درصد درد ماهیچه ای بیشتری نسبت به گروه دیگر داشتند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 20 فروردین 1391 :: نویسنده : لیلا سادات واجدی

*** دوستان عزیز، قبل از شروع مطالعه حتماً هدفتان را مشخص كنید. این هدف می‌تواند لذت بردن از یك رمان،‌ فهمیدن و درك یك مطلب، شركت در كنكور یا آمادگی برای امتحان و ..... باشد.

 *** برای مطالعه مطالب، بهتر است در ابتدا به صورت كلی و اجمالی مرور كنید و سپس مطالعه جزئیات را شروع كنید.

 *** برای تصمیمات و كارهای روزمره خود برنامه‌ای را دنبال كنید. برنامه‌ریزی، همت و پشتكار، پله‌های موفقیت ....... را تشكیل می‌دهند. پس طبق برنامهادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 19 فروردین 1391 :: نویسنده : لیلا سادات واجدی
 دراین سایت انواع داستان مداحی روضه و مسایل مذهبی را یافت می کنیدwww.sibtayn.comنوع مطلب : سایت های مفید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان"

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

برای دیدن تصاویر در ادامه مطلب


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


-با صدای بلند برای کودکان کتاب بخوانید:

* تا همواره خواندن کتاب به آن ها احساس خوب و لذت بخشی بدهد،  با واژه‌ های گوناگون آشنا شوند، مهارت ‌های شنیداری شان را تقویت کنند، دایره ی واژگان خود را افزایش دهند، درباره ی شخصیت ‌ها، مکان‌ ها و موضوع داستان سخن بگویند، با زندگی روزانه شان پیوند برقرار کنند و دانش خود را درباره ی موضوع های گوناگون افزایش دهند.
* با سبک ‌ها و ساختارهای گوناگون نگارش آشنا شوند.
* با رفتار ها و موضوع های اخلاقی - اجتماعی آشنایی یابند.
* خوانندگانی مستقل و حرفه‌ای شوند.
* نویسندگان و سبک‌ های نگارش مورد  پسندشان را کشف کنند.
* انگیزه ی به تنهایی کتاب خواندن را پیدا کنند.
-کتاب‌ های مورد پسند کودکان دبستانی را گزینش کنید:
* در این سن، کودکان خواندن را به تنهایی آغاز می کنند، از این رو بهتر است کتاب ‌های ساده ‌ای  برای  آنها برگزینید.
* در این سن مهارت ‌های زبانی، دایره ی واژگانی و تمرکز کودکان افزایش می‌ یابد. پس کتاب هایی که شخصیت ‌های رشد یافته، موضوع داستان پیچیده و زبان توصیفی دارند، برای آنها بخوانید.
* کودکان در این سن به رفتارها و پیامد واکنش های خود می اندیشند،  پس برای آن ها داستان‌ های بلند مصور و کتاب ‌هایی که درباره چگونگی روبه رو شدن با دشواری های زندگی است، گزینش کنید.
* کودکان درباره ی جهانی که هنوز تجربه نکرده ‌اند کنجکاوند، از این رو کتاب هایی با این درون مایه که با علاقه ی آنها سازگار است، برایشان بخوانید.
* کودکان گاهی با  رویدادها و شخصیت‌ های داستان همانند سازی می‌ کنند، پس کتاب‌ های دنباله‌ داری برای آنها برگزینید که در آن شخصیت داستان با رویدادها و تجربه های تازه ای درگیر است.
* کودکان کم کم به رویدادهای پیرامون خود توجه بیشتری نشان می ‌دهند. از این رو بکوشید بخش‌ های ویژه کودکان در نشریه های معتبر را برای آنها بخوانید.
* در این سن علاقه ی کودکان به کتاب‌ ها و نویسندگان محبوبشان افزایش  می یابد،‌ پس کتاب‌ هایی را که برابر با سلیقه آنهاست برگزینید. افسانه‌‌ ها، ‌داستان ‌های علمی - تخیلی، داستان‌ های پر ماجرا  یا داستان هایی که به معرفی یک شخصیت نامدار  می ‌پردازند، گزینش های خوبی خواهند بود.
-این راهکارها را برای خواندن کتاب با صدای بلند آزمایش کنید:
* پیش از آغاز به خواندن، همه چیز را آماده کنید. درباره ی داستانی که پیش از این  خوانده ‌اید و داستانی که برای آن روز برگزیده اید، سخن بگویید. اگر با گروهی از کودکان کتاب می خوانید، اجازه دهید هر یک به نوبت  بخوانند. برای نمونه هر یک از بچه‌ ها می ‌توانند صفحه ای از کتاب را با صدای بلند بخوانند.
* برای کودکان کوچکتر‌ راه‌ هایی را برگزینید که هماهنگ با سن آنها باشد.
* از پاسخ دادن به  پرسش های کودکان در هنگام خواندن کتاب تا پایان داستان خودداری کنید. این کار به آنها کمک می ‌کند تا کاملاً بر داستان متمرکز شوند.
* کتاب هایی را که بالاتر از درک کودکان است با توجه به شرایط سنی  آنها خلاصه و بازنویسی کنید یا بخش‌ هایی از آن را برایشان بخوانید.
* کتابی را که می‌ خوانید، با کتابی که در گذشته برایشان خوانده ‌اید، مقایسه کنید. درباره ی تفاوت‌ ها و همانندی های آنها سخن بگویید.
* از بچه ‌ها بپرسید  اگر آنها به جای قهرمان داستان بودند، چه می ‌کردند.
* فعالیت‌ ها و یا افزاری را با کودکان سهیم شوید تا بتوانند درک خود را از شخصیت ‌ها، رویدادهای تاریخی و موقعیت ‌ها افزایش دهند.
* درباره کتاب‌ هایی که خوانده ‌اید با  کود کان  گفت و گو کنید. کتاب ‌ها معمولاً احساس هایی قوی در درون ما بیدار می‌کنند که می‌توانیم آن را با کودکان در میان بگذاریم. سپس از یکی از بچه ها بخواهید تا او هم درباره ی تجربه هایش با دیگران سخن بگوید.
* داستان را تا نقطه ‌ی هیجان‌انگیز آن بخوانید، با این کار بچه ‌‌ها برای شنیدن ادامه ی داستان مشتاق می شوند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 15 فروردین 1391 :: نویسنده : لیلا سادات واجدی

ضرر تماشای زیاد تلویزیون برای قلب

 

اگر نیاز دارید که به شما ثابت شود، دیدن بیش از اندازه تلویزیون برای سلامتی شما ضرر دارد، باید گفت، در تحقیقات جدید، دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که نگاه کردن به تلویزیون و عمر شما با هم رابطه دارند.به گزارش مشرق، مطالعات جدید در دانشگاه کویینزلند استرالیا، نشان می‌دهد که افراد بالای ۲۵ سال به ازای هر یک ساعتی که صرف دیدن تلویزیون می‌کنند، ۲۲ دقیقه از عمرشان کم می‌شود. شخصی که نزدیک شش ساعت در روز، جلوی این جعبه جادو می‌نشیند و فیلم تماشا می‌کند، نزدیک پنج سال کمتر از افرادی که زمان کمتری صرف دیدن تلویزیون می‌کنند، عمر می‌کند.متخصصان هشدار دادند که تماشای زیاد تلویزیون خطر بروز مشکلات قلبی راافزایش می‌دهد. پژوهشگران در یک تحقیق جدید ادعا کرده‌اند؛ در ازای هر یک ساعت نشستن در مقابل تلویزیون و تماشای برنامه‌های این جعبه جادویی، خطر مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی تا هفت درصد افزایش پیدا می‌کند. بر اساس این پژوهش،کسانی هم که در روز ۴ ساعت به تماشای برنامه‌های مورد علاقه‌شان می‌پردازند، ۲۸ درصدبیشتر با خطر ابتلا به بیماریهای قلبی مواجه هستند.

 ادامه مطلب


نوع مطلب : علمی (ویژه اولیا)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 15 فروردین 1391 :: نویسنده : محمدمهدی اکبرزاده مربی ورزش

دانش آمورانی که مایلند در طرح روزنامه دیواری ورزشی شرکت کننئ تا پایان فروردین مهلت دارند نسبت به این طرح اقدام کنند...

عزیزان می توانند این کار را به صورت گروهی و در قالب گروههای 3 و 2 نفره برای ارتقاء نمره ی ورزش خود انجام دهند...

موضوع : تاثیرات نرمش قبل از ورزش....

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 15 فروردین 1391 :: نویسنده : لیلا سادات واجدی

جهت دیدن عکس های بیشتر ادامه مطلب رو کلیک  کنید

 

باسمه تعالی

جشن عیدانه

اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز هر سال
این فکر را به یادمان می آورد.پس نوروزتان مبارک که سالتان  را سرشار از عشق کند.ادامه مطلب


نوع مطلب : معرفی مدرسه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


کلاس پنجم

کلاس چهارم

کلاس سوم

کلاس دوم

کلاس اول

پیش دبستانی

جهت  چاپ عکس با دبستان تماس بگیرید. 

نوع مطلب : فغالیت های پرورشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ


دبستان منتظران در راستای رسیدن به اهداف آموزش ابتدایی با توجه به راهكارهای جدید
دستیابی به این اهداف با روش های نوین آموزشی با رویكردهای پرورش خلاقانه وهمه جانیه برای آماده شدن جهت زندگی بهتر تلاش خود را دراین زمینه ها

متمركز نموده است.
منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده ی شما هستیم.

مدیر وبلاگ : لیلا سادات واجدی
نظرسنجی
چه عامل یا عواملی نقش بیشتری در موفقیت یک مدرسه داردجستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو